25. DÖNEM TİS GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI

11 Mayıs 2015
Milli Savunma Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı’na bağlı Jandarma Genel Komutanlığı ile Sahil Güvenlik Komutanlığı işyerlerinde çalışan 19 BİN 555 bin üyemiz adına yürütülecek 25.Dönem Toplu İş Sözleşmesi 11 Mayıs 2015 tarihinde başladı.
 
Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin ilk toplantısı Milli Savunma Bakanlığı İş ve İşçi Münasebetleri, İçişleri Bakanlığı Jandarma ve Sahil Güvenlik ile Türk Ağır Sanayii ve Hizmet Sektörü ve Kamu İşverenleri Sendikası (TÜHİS)  yetkilileri ve Başkanlar Kurulu üyelerimizin katılımıyla yapıldı. Görüşmeler öncesi bir değerlendirmede bulunan Genel Başkanımız Bayram BOZAL, hayırla sonuçlanacak TİS görüşmesi diledi. 24. Dönem TİS görüşmelerinin kazanımlarla masa başında tamamlandığını hatırlatan BOZAL, “Kamu Koordinasyon Kurulu taleplerini Çalışma Bakanı Faruk ÇELİK’e sundu. TİS süreci umut ediyorum ki üyelerimizin beklentilerine cevap verecek şekilde 7 Haziran Genel Seçimleri öncesi tamamlanır” dedi.
 
TÜHİS Genel Sekreter Yardımcısı Yaşar ÖZGÜRSOY ise yaptığı konuşmasına eski Genel Başkanımız Kenan DURUKAN’ın vefatı nedeniyle taziye dilekleriyle başladı. Türk Harb-İş Sendikası ile 30 yıldan uzun dönemdir toplu iş sözleşmesi yaptıklarını anlatan ÖZGÜRSOY, “ Her zaman ortak akıl ile çözümler buluyoruz. Heyetlerin yapacağı bu TİS görüşmesinin de en kısa zamanda huzurlu bir iş ortamı sağlayacak şekilde imzalanmasını umuyorum” dedi.
 
Milli Savunma Bakanlığı İş ve İşçi Münasebetleri Personel Şube Müdürü Personel Albay Bülent DİLEK ise konuşmasında yapılacak müzakereler sonucu imzalanacak 25. Dönem Toplu İş Sözleşmesi’nin işyerlerinde huzur getirmesi temennisinde bulunarak, “Bir öncekinden daha iyi bir TİS imzalamayı ümit ediyorum” dedi.
 
Konuşmaların ardından gerçekleştirilen ilk görüşmede 1.-2.-3. maddelerin 24. Dönem Toplu İş Sözleşmesi’ndeki şekliyle aynen kabulü, ikinci toplantının ise 12 Mayıs 2015 tarihinde yapılması karara bağlandı.