230 ÜYEMİZ EĞİTİM PROGRAMINDA BULUŞTU

27 Ocak 2020

Sendikamız Temel Üye Eğitimleri programı kapsamında İzmir Şubemiz, Trakya Bölge Temsilciliğimiz, Balıkesir İl Temsilciliğimiz ve Çanakkale İl Temsilciğimiz bağlısı işyerlerinde çalışan 230 üyemiz 25-26 Ocak 2020 tarihlerinde Yalova Tesisimizdeydi.

Genel Başkanımız Alaattin SOYDAN, Genel Başkan Yardımcımız Hasan KARACA, Genel Sekreterimiz Yaşar YAVUZ ve Genel Mali Sekreterimiz Haldun KURUBACAK’ın da katılımıyla gerçekleştirilen eğitim programının açılışını İzmir Şube İdari Sekreterimiz Veli AYVAZ yaptı.

İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından Genel Başkanımız Alaattin SOYDAN üyelerimize hitap etti. Konuşmasına 24 Ocak 2020 tarihi akşam saatlerinde merkez üssü Elazığ olan ve çevre illeri de etkileyen depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar dileyerek başlayan SOYDAN, ülkemizin böyle felaketlerle bir daha karşılaşmaması temennisinde bulundu.

Genel Başkanımız SOYDAN, konuşmasında Sendikamızın örgütlü olduğu Adana/İncirlik, Ankara ve İzmir’de ABD Merkezli Vectrus Şirketinde çalışan 439’unun iş akdi feshi kararından vazgeçilmesi talebimiz başta olmak üzere Sendikamız, çalışma hayatı ve ülkemizin gündemindeki önemli konularla ilgili görüşlerini dile getirdi.

Eğitim programı, İstanbul Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdür Yardımcısı Murat ÖZDAMAR ve Genel Başkan Danışmanımız Tarkan ZENGİN sunumlarıyla tamamlandı.