23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

22 Nisan 2021

Türkiye Cumhuriyeti’nin teminatı ve milli iradenin tecelligahı Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) açılışının 101. yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyoruz.

Birlik ve bütünlüğümüzün güvencesi Türkiye Büyük Millet Meclisi, İstiklal Mücadelemizin en buhranlı günlerinde üstlendiği tarihi misyon ile esaret altına alınmak istenen milletimizin bağımsızlık iradesi ve mücadele azmini güçlendirerek yeniden dirilişin adresi olmuştur.

Bugün de bağımsızlığımızın, birlik ve beraberliğimizin sembolü olan TBMM’nin açıldığı gün, Kurtuluş Mücadelemizin Lideri Mustafa Kemal Atatürk tarafından bağımsızlık bilincinin her daim yaşatmak ve Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet baki kılmak için çocuklara bayram olarak armağan edilmiştir.

Ulu Önder Atatürk’ün çizdiği yolda bir asırdır ülkesinin aydınlık yarınları için mücadele veren bu milletin çocukları, hiç şüphe yok ki bundan sonra da vatanı için canını feda eden atalarından aldığı güçle, Türkiye Cumhuriyeti’ne ve milletin iradesinin teminatı Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sonsuza kadar sahip çıkacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle çocuklarımızla birlikte yüce milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlarken, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz.

                Türk Harb-İş Sendikası

         Genel Merkez Yönetim Kurulu