23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN

22 Nisan 2016

Türk Harb-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu, TBMM’nin açılışının yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı:

Milletin birliği, bütünlüğü ve millet iradesini temsil eden en üst makam olan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) açılışının 96’ıncı yıldönümünü kutluyoruz.

İstiklal mücadelemizin en buhranlı günlerinde yüklendiği tarihi misyonunu, bugün de egemenliğimizin, bağımsızlığımızın, milli birlik ve beraberliğimizin sembolü olarak devam ettiren TBMM’nin açılış yıldönümü, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından bağımsızlık bilincinin her daim diri tutularak Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet yaşatılması için çocuklara bayram olarak armağan edilmiştir.

TBMM’nin açılış günün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı adıyla birlik, beraberlik, barış mesajları doğrultusunda uluslararası boyuta ulaşması ve tüm dünyadan çocukların bayramı olarak kutlanır olması bizleri gururlandırmaktadır. Böyle anlamlı günlerin, başta çocuklarımız olmak üzere tüm insanların savaş ve terörle katledilmediği, ucuz işgücü olarak kullanılmadığı, açlık nedeniyle ölmediği, istismara uğramadığı, barışın ve huzurun hakim olduğu bir dünyanın kurulmasına vesile olmasını diliyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle milletimiz ve geleceğimiz olan çocuklarımız ile tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlarken, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz.

Türk Harb-İş Sendikası

Genel Yönetim Kurulu