19 Mayıs, Umut, İnanç ve Mücadelenin Simgesidir

18 Mayıs 2012

 

Türk Harb-İş Sendikası Genel Başkanı Bayram Bozal, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yaptığı açıklamada, Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıktığı günün umut, inanç ve mücadele kararlılığının simgesi olduğunu bildirdi. Bozal, yönetim kurulu adına yaptığı açıklamada şu görüşlere yerverdi:
  
Kurtuluş Savaşı’nın meşalesinin yakıldığı gün olan 19 Mayıs 1919’u kutlamanın gururunu bir kez daha yaşıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ün bağımsızlık mücadelesinin Samsun’dan başlattığı günün üzerinden tam 93 yıl geçti. 19 Mayıs; yılgınlık içindeki millete bağımsızlık için azim, kararlılık ve kurtuluş inancı aşılandığı gündür. Bundan dolayı geleceğin teminatı olan gençlere böyle bir günün armağan edilmesinin anlamı büyüktür.
  
Gelecekte ülkeyi yönetecek olan gençlerimizin inanç ve mücadele kararlılığı ile Türkiye Cumhuriyeti’ni en ileriye taşıyacaklarından şüphemiz yoktur.
  
Bu düşüncelerle başta gençlerimiz olmak üzere tüm milletimizin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlarken, Kurtuluş Savaşı’nın önderi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını da bir kez daha rahmetle anıyorum.