19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN

18 Mayıs 2023

Tarihimizin dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs, esaret altına alınmak istenen milletimizin sömürge devletlerine karşı yürüttüğü bağımsızlık mücadelesinin ilk adımıdır.

Yüce milletimizin kendi kaderini tayin hakkına inanarak 104 yıl önce Samsun’dan umut, inanç ve kararlılıkla çıktığı bu kutlu yolculuk neticesinde kazanılanı zafer, Tam Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurulmasına vesile olmuştur.

İstiklal Mücadelemizin Lideri Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet yaşayabilmesi için bağımsızlık mücadelemizin başlangıcı olan bu tarihi günü, ülkemizin birlik ve bütünlüğünün teminatı olarak gördüğü gençlere armağan etmiştir.

Hiç şüphe yok ki; Büyük Önder Atatürk’ün çizdiği bu yolda gençlerimiz başta olmak üzere yüce milletimiz, ülkemizi hedef alan tüm saldırılara karşı Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar koruyacaktır.  

Vatanın birliği ve bütünlüğünü korumak için verilen kurtuluş mücadelesinin başladığı bu anlamlı günün 104. yıldönümünde, Türk Milletinin ve geleceğimizin teminatı gençlerimizin bayramını kutlarken, Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin mimarları Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını bir kez daha şükran, minnet ve rahmetle anıyoruz.

                Türk Harb-İş Sendikası

         Genel Merkez Yönetim Kurulu