19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN

18 Mayıs 2022

Esarete mahkûm edilmek istenen Milletimizin sömürgeci devletlere karşı verdiği bağımsızlık mücadelesinin başlangıç günü olan 19 Mayıs’ı kutlamanın gurur ve onurunu yaşıyoruz.

Bundan 103 yıl önce Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun’a çıkarak kurtuluş meşalesini yaktığı 19 Mayıs 1919 tarihi, istiklale giden yolda umut, inanç ve mücadele kararlılığımızın simgesi olmuştur.

19 Mayıs’ta büyük bir azim ve kararlılıkla başlanılan İstiklal Mücadelesinin zaferle taçlanması, Tam Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurulmasını sağlamıştır. İstiklal Savaşının Lideri Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet yaşayabilmesi için Milletimizin hürriyet yolculuğuna çıktığı bu tarihi günü; vatanın birlik ve bütünlüğünü en iyi şekilde koruyacağına inandığı ve geleceğimizin teminatı olarak gördüğü gençlere armağan etmiştir.

Şanlı tarihimizin akışını değiştiren bu anlamlı günün yıl dönümünde, necip Milletimizin ve geleceğimizin teminatı gençlerimizin bayramını kutlarken, Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin mimarları Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını bir kez daha şükran, minnet ve rahmetle anıyoruz.                                                    

                       Türk Harb-İş Sendikası

                 Genel Merkez Yönetim Kurulu