19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN

18 Mayıs 2021

Sömürge devletlerine karşı verilen Kurtuluş Mücadelesinin ilk adımı, milletimizin kendi kaderini tayin hakkına inanarak başlattığı kutlu yolculuğun başlangıç tarihi olan 19 Mayıs’ın 102. yılını kutluyoruz.

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak kurtuluş meşalesini yakması ile işgal güçlerine karşı başlayan direniş: birlik, beraberlik içinde verilen mücadele neticesinde zaferle taçlanarak Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasına vesile olmuştur.

Kurtuluş Savaşının Lideri Mustafa Kemal Atatürk bu önemli günü, gelecekte ülkeyi yönetecek gençlerimizin inanç ve mücadele kararlığıyla Türkiye Cumhuriyeti’ni daima ileriye taşıyacağı düşüncesinden hareketle gençlere armağan etmiştir.

Atatürk’ün çizdiği bu yolda gençlerimiz başta olmak üzere yüce milletimiz, ülkemizi hedef alan tüm saldırılara karşı 19 Mayıs ruhuyla direnerek, Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar koruyacaktır.  

Vatanın birliği ve bütünlüğünü kurumak için verilen kurtuluş mücadelesinin başladığı bu anlamlı günün 102. yıldönümünde,  büyük Türk Milletinin ve geleceğimizin teminatı gençlerimizin bayramını kutlarken, Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin mimarları Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını bir kez daha şükran, minnet ve rahmetle anıyoruz.

                Türk Harb-İş Sendikası

         Genel Merkez Yönetim Kurulu