19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN

18 Mayıs 2020

Türk milletinin tarihinde dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs, esaret altına alınmak istenen bir milletin umut, inanç ve kararlılığının adıdır. 

Bundan tam 101 yıl önce Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, Samsuna çıkarak kurtuluş meşalesini yakmış, böylece milletimiz “Özgürlük ve Bağımsızlık Karakterimdir” diyen Liderinin çizdiği yolda sömürü devletlerine karşı tarihte eşine rastlanmayan bir mücadele vermiştir.

Esarete mahkûm olmayacağını 19 Mayıs ile çıkılan yolda gösterdiği büyük direnişle ortaya koyan milletimiz, bu yolculukta tarihi bir zafer kazanarak Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuştur.

Kurtuluş Mücadelemizin Lideri Mustafa Kemal Atatürk, bağımsızlık için azim ve kararlılığın aşılandığı bu günü, Türkiye Cumhuriyetini yarınlara taşıyacak gençlere armağan etmiştir.

Vatanın birliği ve bütünlüğünü korumak için verilen kurtuluş mücadelesinin başladığı bu anlamlı günü, millet olarak geleceğimizin teminatı gençlerimizle birlikte gururla kutlarken, Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin mimarları Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını bir kez daha şükran, minnet ve rahmetle anıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs’ın 101 yılında bir kez daha güçlü bir sesle haykırıyoruz. “Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur…… Ne mutlu Türk’üm diyene!….”

         Türk Harb-İş Sendikası

    Genel Merkez Yönetim Kurulu