19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

18 Eylül 2017

Canları pahasına vatanın savunması için mücadele veren şehit ve gazilerimizi, Sakarya Meydan Muharebesi anısına TBMM’nin 19 Eylül 1921 tarihinde Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e “Gazilik” unvanı ve “Mareşallik” rütbesinin verildiği gün olan Gaziler Günü vesilesiyle bir kez daha şükran ve minnetle anıyoruz.

Bu vatan, Çanakkale Savaşı’nda, Kurtuluş Savaşı’nda ve 15 Temmuz Alçak Darbe Girişimi başta olmak üzere terör örgütlerine karşı verilen mücadelede vatan için canlarını ortaya koyan şehit ve gazilerimizin emanetidir. Milletimiz, bu emaneti birlik ve beraberlik içinde sonsuza kadar koruyacak, iç ve dış mihrakların Türkiye Cumhuriyeti üzerindeki kirli emellerine asla izin vermeyecektir.

Türk Harb-İş Sendikası Genel Yönetimi olarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm şehit ve gazilerimizi saygı, minnet ve rahmetle anarken, gazi üyelerimizle birlikte hayatta olan tüm gazilerimize de sağlıklı ve mutlu bir yaşam temenni ediyoruz.

Türk Harb-İş Sendikası

Genel Yönetim Kurulu