15 TEMMUZ HAİNLERİNİ UNUTMAYACAĞIZ, AFFETMEYECEĞİZ

14 Temmuz 2020

Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığına, birlik ve bütünlüğüne, milli iradeye yönelik saldırı olan 15 Temmuz hain darbe girişimi ile tarihimize kara bir leke bırakan alçakları, asla unutmayacağız ve affetmeyeceğiz.

Ülkemiz üzerindeki kirli emellerini insanlık dışı eylemlerle hayata geçirmek isteyen, böylece milletimize tarihinin en utanç verici sahnelerini yaşatan bu hainleri, kalkışmanın yıldönümünde bir kez daha lanetliyoruz.

Güvenlik güçlerimize ve sivil vatandaşımıza silah çeken, Türkiye Büyük Millet Meclisimize bomba atan, 251 vatandaşımızın şehit olmasına, binlerce vatandaşımızın yararlanmasına neden olan bu alçaklara, Türkiye Cumhuriyeti’nin istiklalini teslim etmeyeceğini necip milletimiz, 15 Temmuz 2016 gecesi dünya tarihinde eşine rastlanmayan bir direnişle göstermiştir.

Yüce milletimiz, Çanakkale ve İstiklal mücadelelerinde olduğu gibi, o kara gecede de darbecilere karşı gerçekleştirdiği destansı direnişiyle, birliğimizi, dirliğimizi bozmak isteyenlere asla boyun eğmeyeceğini, Türkiye Cumhuriyeti üzerinde kirli emelleri olanlar başta olmak üzere tüm dünyaya bir kez daha ilan etmiştir.

15 Temmuz gecesi Türkiye’nin istiklalini hain darbecilere teslim etmeyen, İstanbul 1’inci Ordu Karargâh ve Karargâh Destek Grup Lojistik Destek 2.Bakım Bölük Komutanlığında çalışan üyemiz Köksal KARMİL’in de aralarında bulunduğu şehitlerimiz ve gazilerimizi başta olmak üzere bu vatan için can veren tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran ve minnetle anıyoruz.

Türkiye Cumhuriyetini yok etmeye yönelik 15 Temmuz menfur darbe girişimini gerçekleştirenleri bir kez daha lanetlerken, ülkesi için canını siper ederken şehadet şerbetini içen tüm vatan evlatlarına ise Allah’tan rahmet diliyoruz.

            Türk Harb-İş Sendikası

     Genel Merkez Yönetim Kurulu