15 TEMMUZ HAİNLERİNİ AFFETMEYECEĞİZ

14 Temmuz 2019

Türkiye Cumhuriyeti’ne, milli iradeye, birlik ve bütünlüğümüze karşı yapılan 15 Temmuz alçak darbe girişiminin üçüncü yılında, ülkemiz üzerindeki kirli emellerini insanlık dışı eylemlerle gerçekleştirmek isteyen hainleri bir kez daha lanetliyoruz.

Milletimiz; askere, polise ve sivil vatandaşa silah çeken, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne bomba atan, 250 vatandaşımızın şehit olmasına, binlerce vatandaşımızın yararlanmasına neden olan 15 Temmuz 2016 akşamı yaşanan o alçaklığı unutmayacak, affetmeyecektir.

15 Temmuz’da vicdanlarını ve akıllarını satan alçaklara Türkiye’nin istiklalini teslim etmeyeceğini dünya tarihinde eşine rastlanmayan bir direnişle ortaya koyan Yüce Milletimiz, darbecilere karşı yazdığı destan ile birliğimizi, dirliğimizi bozmak isteyenlere asla boyun eğmeyeceğini bir kez daha göstermiştir.

O gece canı pahasına demokrasiye ve milli iradeye sahip çıkan, Türkiye’nin istiklalini, hain darbecilere teslim etmeyen, aralarında İstanbul 1’inci Ordu Karargâh ve Karargâh Destek Grup Lojistik Destek 2.Bakım Bölük Komutanlığı’nda çalışan üyemiz Köksal KARMİL’in de bulunduğu tüm şehitlerimiz ve gazilerimizi, şükran ve minnetle anıyoruz.

Türkiye Cumhuriyetini yok etmeye yönelik 15 Temmuz menfur darbe girişimini gerçekleştirenleri lanetlerken, o gece ülkesinin bekası için şahadet şerbetini içen vatan evlatlarına Allah’tan rahmet yaralananlara acil şifalar diliyoruz.

                                                                        

Türk Harb-İş Sendikası

Genel Yönetim Kurulu