15 TEMMUZ HAİN DARBE GİRİŞİMİNİ ASLA UNUTMAYACAĞIZ

13 Temmuz 2018

Birlik ve bütünlüğümüze, millet iradesine karşı, ülkemiz üzerinde kirli emelleri olanlar ve onların maşalarının gerçekleştirdiği 15 Temmuz hain darbe girişiminin ikinci yıldönümünde, bu alçaklığı gerçekleştirenleri bir kez daha lanetliyoruz.

Tüm dünya bilsin ki yüce milletimiz, askere, polise ve sivil vatandaşa silah çeken, milletin meclisine bomba atan, 250 vatandaşımızı şehit eden, binlerce vatandaşımızı ise yaralayan hainleri asla affetmeyecektir.

Tarihinin hiçbir döneminde hainlere, alçaklara boyun eğmeyen bu yüce millet, 15 Temmuz 2016 akşamı ülke düşmanlarına karşı tek vücut olarak verdiği mücadeleyle darbeyi engellemiş ve bu alçakların karanlık oyunlarını Türkiye Cumhuriyeti topraklarında sahnelemesine izin vermemiştir.

Milletimiz, ülkemizde kaos oluşturarak birliğimizi, dirliğimizi bozmak isteyenlere boyun eğmeyeceğini, darbecilere karşı destan yazan direnişle tüm dünyaya göstermiştir.

Türkiye’nin istiklalini, akıl ve vicdanları satılmış hain darbecilere teslim etmeyen, aralarında İstanbul 1’inci Ordu Karargâh ve Karargâh Destek Grup Lojistik Destek 2.Bakım Bölük Komutanlığı’nda çalışan üyemiz Köksal KARMİL’in de bulunduğu tüm şehitlerimiz ve gazilerimizi, her zaman şükran ve minnetle anacağız.

Türk Harb-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu olarak, ülkenin birliğini, bütünlüğünü ve demokratik yapısını yok etmeyi hedef alan bu menfur darbe girişimini gerçekleştirenleri 15 Temmuz darbe girişiminin ikinci yıldönümünde de lanetlerken, o gece şahadet şerbetini içen vatan evlatlarına Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifalar diliyoruz.

Türk Harb-İş Sendikası

Genel Yönetim Kurulu