15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİNİ UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ

14 Temmuz 2023

Hain FETÖ terör örgütünün alçak darbe girişimine karşı şanlı direnişimizin 7’nci yıl dönümünde tarihimize kara bir leke bırakan alçakları asla affetmeyeceğiz. Bugünü her yıl olduğu gibi “Demokrasi ve Milli Birlik Günü” olarak kutlarken hain darbe girişiminde canını hiçe sayan şehit ve gazilerimizi asla unutmayacağız.

Kendinden olmayan düşmanlarıyla savaşmış bir millet, belki de ilk defa canlarını, vatanlarını ve topraklarını teslim ettikleri hainlerle böyle karşı karşıya kalmışlardı. Asıl amaçları ülkemizin birliğini ve bütünlüğünü bozmak, milletimize kardeş kavgası yaşatmak ve aziz vatanımızın topraklarını bir kez daha kana bulamaktı.

O gece Türkiye tek yürek oldu. Kalpler milletin istikbali için atıyordu. İstiklal savaşında olduğu gibi milletimiz bağımsızlığını şansa bırakamazdı.

Millet olarak tarihinin hiçbir döneminde hainlere, alçaklara boyun eğmedik el ele, omuz omuza vererek yollara, köprülere, meydanlara koştuk, vatanımıza ve bayrağımıza sahip çıktık. Çanakkale ve İstiklal Mücadelesindeki o asil ruhu, 15 Temmuz’da Türkiye’nin her köşesinde yeniden yaşadık ve yaşattık. 

Aziz Milletimize tarihinin en utanç verici sahnelerini yaşatan bu FETÖ’cü hainleri kalkışmanın yıldönümünde bir kez daha lanetliyor, 15 Temmuz gecesi Türkiye’nin istiklalini hain darbecilere teslim etmeyen İstanbul 1’inci Ordu Karargâh ve Karargâh Destek Grup Lojistik Destek 2’nci Bakım Bölük Komutanlığında çalışan üyemiz Köksal KARMİL’in de aralarında bulunduğu tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran ve minnetle anıyoruz.

Genel Merkez Yönetim Kurulu olarak Vatanımızın bölünmez bütünlüğünü korumak için o gece şahadet şerbetini içen vatan evlatlarına Allah’tan rahmet, gazilerimize de en kalbi şükranlarımızı sunuyoruz. Bu vatan size her zaman minnettar kalacaktır.

 

 Türk Harb-İş Sendikası

Genel Merkez Yönetim Kurulu