11. CUMHURBAŞKANI GÜL’ÜN BABASI ÜYEMİZ HAMDİ GÜL VEFAT ETTİ

8 Mayıs 2017
  1. Cumhurbaşkanımız Abdullah GÜL’ün babası Sendikamız emekli üyesi Ahmet Hamdi GÜL, 7 Mayıs 2017 tarihinin akşam saatlerinde vefat etti. 91 yaşında tedavi gördüğü hastanede çoklu organ yetmezliği nedeniyle hayatını kaybeden GÜL, 8 Mayıs 2017 tarihinde öğle namazına müteakip Kayseri Cami-i Kebir’de kılınan cenaze namazının ardından Şehir Mezarlığı aile kabristanlığında son yolculuğuna uğurlandı.
  2. Hamdi GÜL’ün cenaze töreninde, oğlu 11. Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL’ü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN, TBMM Başkanı İsmail KAHRAMAN, Başbakan Binali YILDIRIM’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda eski ve yeni siyasetçi yalnız bırakmadı.

GÜL’ün cenaze öncesi Genel Başkanımız Bayram BOZAL ve Genel Başkan Yardımcımız Yüksel İLBEYLİ  Kayseri Şubemizi ziyaret edip, Şube Yönetimimizle beraber sivil toplum örgütü temsilcileri, ailesi, yakınları ve binlerce vatandaşın katılımıyla gerçekleşen cenaze törenine katıldılar.

Mekânı Cennet Olsun

1926 yılında dünyaya gelen, 1943 yılında Kayseri Tayyare Fabrikası’nda işe başlayan Ahmet Hamdi GÜL, işe başladığı fabrikanın Sendikamızın da örgütlü olduğu 2. Hava İkmal Bakım Merkezi Komutanlığı bünyesine alınmasıyla 1973 yılına kadar burada çalıştı. Emekli olduktan sonra da Sendikamızla bağını koparmayan merhum üyemiz Ahmet Hamdi GÜL’e Türk Harb-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu olarak Allah’tan rahmet, ailesi, yakınları ve camiamıza başsağlığı diliyoruz.