1 Mayıs Çoşkusu

3 Mayıs 2012

Türk Harb-İş Sendikası,1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü çoşku ile kutladı. Türk Harb-İş Genel Başkanı Bayram Bozal, Türk-İş ve Kamu-Sen’in Bursa Kent Meydanı’nda ortak düzenlediği 1 Mayıs etkinliklerine katıldı.

Darmstat caddesindeki kortej yürüyüşünün ardından Bursa Kent Meydanı’nda toplanan onbirlerce emekçi, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Türk-İş Genel Başkanı Mustafa Kumlu ve Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk’un birlik, beraberlik ve dayanışma mesajlarını içeren konuşmalarını dinlediler. Bursa’daki 1 Mayıs etkiliğine Türk-İş ve Kamu-Sen’e bağlı sendika yöneticileri ile Türk-İş eski başkanları Bayram Meral ve Salih Kılıç yanında siyasi parti il temsilcileri de katıldı.

Türk Harb-İş Sendikası Ankara Tandoğan’da Hak-İş ve Memur-Sen’in organize ettiği 1 Mayıs kutlamalarında da yerini aldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in de katılarak bir konuşma yaptığı Tandoğan’daki 1 Mayıs kutlamalarına Genel Merkez Yöneticilerimizden Genel Başkan Yardımcısı İdris Keşan ve Genel Eğitim Sekreteri Hamza Akyüz ile Türk Harb-İş Ankara Şube ve Ankara 1’nolu Şube yönetici ve üyeleri de iştirak etti.